Pieteikties
lv
Kāpēc iluminatoriem ir jābūt atvērtiem?
04.11.2022 (10:53)

Saskaņā ar lidojumu drošības nodrošināšanas noteikumiem, gaisa kuģa manevrēšanas, pacelšanās un nolaišanās laikā iluminatoriem ir jābūt atvērtiem. Fakts ir tāds, ka šajos gaisa transporta posmos ir vislielākais ārkārtas situāciju skaits. Tāpēc drošībai tiek pievērsta liela uzmanība.


Izpratīsim kopā šos sarežģītos noteikumus!

Pirmkārt, jūsu acīm ir jāpierod pie dabiskā apgaismojuma, lai jūs varētu labāk redzēt ārkārtas situācijā. Droši vien jūs pamanījāt, ka pacelšanās / nolaišanās laikā izslēdzas arī galvenais salona apgaismojums.

Otrkārt, stjuarti un  pasažieri var redzēt, kas notiek aiz borta. Tas ļaus savlaicīgi ziņot apkalpei par avārijas situāciju vai novērtēt stāvokli aiz borta evakuācijas laikā. Piemēram, lai redzētu, vai ir / nav ugunsgrēks. Turklāt avārijas nosēšanās gadījumā pa logiem glābēji varēs redzēt, kas notiek salonā.

Un treškārt, lai pasažieri neciestu. Galu galā ar cietu nosēšanos plastmasas aizkars var saplaisāt un savainot seju ar drumslām.

Turklāt, gan pacelšanās, gan nosēšanās laikā ir iespēja veikt izcilus kadrus. Tajā pašā laikā pievērsiet uzmanību aviokompānijas noteikumiem - dažiem ir ierobežojumi fotografēšanai lidmašīnā.

Starp citu, jums nav jāuztraucas par to, ka paši logi saplīsīs. Tas ir 2/x-3/x slāņu stikla pakešu logs. Tajā pašā laikā jaudīgāki, t.i. spēj izturēt spiediena kritumus ir abi stikli vienlaikus. Iluminatori ir noprojektēti tādā veidā, lai tie spētu izturēt spiedienu starp iekšējo un ārējo atmosfēru, kas ir pielīdzināms līdz 4 tonnu lielai slodzei. Iluminatora iekšējais stikls, ko pasažieri redz salonā, ir dekoratīvs. Tā bojājumi neietekmēs pasažieru drošību atrodoties lidmašīnā.