Pieteikties
lv
Ziņas
Kāpēc pasažieru lidmašīnās var būt siena logu vietā?
Visiem pasažieriem patīk sēdēt pie loga, taču nereti gadās situācijas, kad solītā skaistā skata vietā cilvēks ierauga lidmašīnas sienu, kāpēc tā notiek?
22.12.2022
Lasīt vairāk
A320 avārijas nosēšanās uz Hadsona
Reiss AWE 1549 izlidoja no Ņujorkas plkst. 15:24 EST. 90 sekundes pēc pacelšanās (plkst. 15:25:30) balss ierakstītājs fiksēja GKK (gaisa kuģa komandiera) piezīmi par sadursmi ar putnu. Pēc sekundes tika ierakstītas triecienu skaņas un abu dzinēju skaņas strauji izzuda.
18.12.2022
Lasīt vairāk
Kā vīrietis lidostā nodzīvoja 18 gadus?
Politiskais bēglis no Irānas Mehrans Karimi Nasseri kļuvis par īstu Šarla de Golla lidostas talismanu. Pavēstīsim viņa stāstu.Vai skatījāties filmu "Termināls" ar Tomu Henksu, kur viņš bija iestrēdzis lidostā? Šis nav izdomāts stāsts, tas bija noticis īstenībā.
25.11.2022
Lasīt vairāk
Kāpēc iluminatoriem ir jābūt atvērtiem?
Saskaņā ar lidojumu drošības nodrošināšanas noteikumiem, gaisa kuģa manevrēšanas, pacelšanās un nolaišanās laikā iluminatoriem ir jābūt atvērtiem. Fakts ir tāds, ka šajos gaisa transporta posmos ir vislielākais ārkārtas situāciju skaits. Tāpēc drošībai tiek pievērsta liela uzmanība.
04.11.2022
Lasīt vairāk
Mākslīgais intelekts aizstās otro pilotu?
Vai Jūs zinājāt, ka aviācijas kompānijas visā pasaulē jau ilgu laiku meklē veidu, kā lidmašīnās aizstāt otro pilotu?
26.10.2022
Lasīt vairāk
Kur un kad pasažieru lidmašīna sadūrās gaisā ar zivi?
Ir grūti noticēt, ka šis stāsts nav jauna Tiktok video vai jūsu vectēva stāsta sižets. 10. septembra rītā Makdīlas gaisa spēku bāzes savvaļas dabas aizsardzības menedžeris Lindsija Gārvena tika izsaukta, lai lidlaukā atrastu beigtu putnu. Neilgi pirms tam Nacionālās okeānu un atmosfēras administrācijas Gulfstream G-IV vidēja turboventilatora divu dzinēju lidmašīna pārtrauca pacelšanos dēļ sadursmes ar putnu.
17.10.2022
Lasīt vairāk
Kas ir "Kūpera lāpstiņa"?
Laipni lūdzam aviācijas pasaulē
12.10.2022
Lasīt vairāk
Kā darbojas lidmašīnas melnā kaste
Melnā kaste – šo frāzi mēs visbiežāk dzirdam, kad televīzijā runā par lidmašīnas avāriju. Paradokss ir tajā, ka melnā kaste īstenība nav melna, un nav kaste. To, kā tā patiesībā izskatās, kā tā darbojas, kā tā tiek atšifrēta un kāpēc to sauc par melno kasti - par to visu mēs Jums pastāstīsim šajā rakstā.
19.07.2022
Lasīt vairāk
Turboreaktīvo dzinēju ierīce vienkāršos vārdos
Gāzes turbīnu dzinēji mūsdienās ir ļoti izplatīti civilajā aviācijā. Tos savās lidmašīnās izmanto tādi uzņēmumi kā Airbus, Boeing. Bet kā radās šis dzinējs un kā tas darbojas? Izpētīsim tuvāk.
27.06.2022
Lasīt vairāk
Lidmašīna un putni
Katru gadu notiek vairāk nekā 5 tūkstoši gaisa kuģu sadursmes ar putniem. Bet no tā nevajadzētu baidīties, jo tikai 5% gadījumu lidmašīnai ir nopietni bojājumi. Kāpēc tas notiek? Vai putni var izraisīt katastrofu? Kā viņi ar to tiek galā?
27.06.2022
Lasīt vairāk